VisualN (8.x-1.0-alpha17) - en to cs translation catalogue (72 entries)

en: delete
cs: smazat

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Actions
cs: Akce

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Edit
cs: Upravit

en: None
cs: Žádné

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: Center
cs: Na střed

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: General settings
cs: Obecné nastavení

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Add
cs: Přidat

en: View
cs: Zobrazit

en: Number of items
cs: Počet položek

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Create
cs: Vytvořit

en: Default settings
cs: Výchozí nastavení

en: Module
cs: Modul

en: Custom
cs: Vlastní

en: Location
cs: Místo

en: Revisions
cs: Revize

en: Number of rows
cs: Počet řádků

en: Authored by
cs: Autor

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Textfield
cs: Textové pole

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Align
cs: Zarovnání

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Publishing options
cs: Možnosti zveřejnění

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Select list
cs: Seznam

en: Revert
cs: Vrátit

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Changed
cs: Změněno

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Default options
cs: Výchozí nastavení

en: Apply
cs: Použít

en: Number of points
cs: Počet bodů

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Delete all revisions
cs: Smazat všechny revize

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Textarea
cs: Textová oblast

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: Data key
cs: Klíč dat

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Default fetcher
cs: Výchozí načítač

en: Include file in display
cs: Zobrazit soubor

en: The description may be used as the label of the link to the file.
cs: Popis lze použít jako název odkazu na soubor.

en: No defined styles
cs: Žádné definované styly

en: Weight for @title
cs: Váha pro @title

en: Element type
cs: Typ elementu

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label
