VisualN (8.x-1.0-alpha17) - en to hr translation catalogue (58 entries)

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Operations
hr: Operacije

en: Actions
hr: Akcije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: None
hr: Nema

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Weight
hr: Težina

en: Center
hr: Centar

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: General settings
hr: Opće postavke

en: Field
hr: Polje

en: Label
hr: Oznaka

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: Created
hr: Stvoreno

en: Number of columns
hr: Broj stupaca

en: Create
hr: Stvori

en: Module
hr: Modul

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Location
hr: Lokacija

en: Revisions
hr: Revizije

en: Authored by
hr: Autor

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Configuration
hr: Postavke

en: Align
hr: Poravnati

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Publishing options
hr: Opcije objave

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Select list
hr: Lista odabira

en: Revert
hr: Vrati

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Default options
hr: Zadane opcije

en: Apply
hr: Primjeni

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Default fetcher
hr: Zadani dobavitelj

en: Include file in display
hr: Uključi datoteku u prikaz

en: The description may be used as the label of the link to the file.
hr: Opis može biti korišten kao etiketa ili poveznica ka datoteci.

en: No defined styles
hr: Nema određenih stilova

en: Weight for @title
hr: Težina za @title
