VisualN (8.x-1.0-alpha17) - en to kn translation catalogue (44 entries)

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Configuration
kn: ಸಂರಚನೆ

en: Align
kn: ಹೊಂದಿಸು

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Revision
kn: ಪುನರಾವಲೋಕನ:

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Default options
kn: ಡಿಫಾಲ್ಟ್ ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Resource
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: Number of slides
kn: ಸ್ಲೈಡುಗಳ ಸಂಖ್ಯೆ
