VisualN (8.x-1.0-alpha18) - en to cy translation catalogue (44 entries)

en: delete
cy: dileu

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: None
cy: Dim

en: - None -
cy: - Dim -

en: Weight
cy: Pwysau

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: General settings
cy: Gosodiadau cyffredinol

en: Field
cy: Maes

en: Add
cy: Ychwanegu

en: View
cy: Gweld

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Number of columns
cy: Nifer o golofnau

en: Create
cy: Creu

en: Custom
cy: Addasu

en: Location
cy: Lleoliad

en: Revisions
cy: Diwygiadau

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Publishing options
cy: Dewisiadau cyhoeddi

en: Create new revision
cy: Creu adolygiad newydd

en: Select list
cy: Dewis rhestr

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: Revisions for %title
cy: Diwygiadau i %title

en: Revision
cy: Diwygiad

en: Revision of %title from %date
cy: Diwygiad %title o %date.

en: Default options
cy: Dewisiadau rhagosod

en: Apply
cy: Ceisio

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cy: A ydych yn sicr eich bod eisiau dychwelyd i'r diwygiad o %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cy: A ydych yn sicr eich bod eisiau dileu diwygiad o %revision-date?

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: Copy of the revision from %date.
cy: Copi o'r diwygiad o %date.
