VisualN (8.x-1.0-alpha18) - en to da translation catalogue (82 entries)

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Center
da: Centreret

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: Number of items
da: Antal elementer

en: Created
da: Oprettet

en: Number of columns
da: Antal kolonner

en: Create
da: Opret

en: Default settings
da: Standardindstillinger

en: Module
da: Modul

en: Custom
da: Tilpasset

en: Location
da: Lokation

en: Revisions
da: Versioner

en: Number of rows
da: Antal rækker

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Textfield
da: Tekstfelt

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Align
da: Justér

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Publishing options
da: Udgivelse

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Select list
da: Valgliste

en: Revert
da: Gendan

en: Open in new window
da: Åbn i nyt vindue

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Default options
da: Standardindstillinger

en: Apply
da: Udfør

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Entity type
da: Entity-type

en: Modifier
da: Modifiers

en: Config
da: Konfigurér

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Textarea
da: Tekstområde

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Data key
da: Datanøgle

en: Data source
da: Datakilde

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Default fetcher
da: Standardhenter

en: Include file in display
da: Vis fil

en: The description may be used as the label of the link to the file.
da: Beskrivelsen kan bruges som etiket på linket til filen.

en: No defined styles
da: Intet format defineret

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Examples: <code>@implicit-public-file</code> (for a file in the public filesystem), <code>@explicit-file</code>, or <code>@local-file</code>.
da: Eksempler: <code>@implicit-public-file</code> (for en fil i det offentlige filsystem), <code>@explicit-file</code> eller <code>@local-file</code>.

en: Whether a new revision should be created by default
da: Hvorvidt der som standard skal oprettes en ny version

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser
