VisualN (8.x-1.0-alpha18) - en to is translation catalogue (47 entries)

en: delete
is: eyða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: None
is: Engin

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Weight
is: Vægi

en: Center
is: Miðja

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: General settings
is: Almennar stillingar

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Add
is: Bæta við

en: View
is: Skoða

en: Number of items
is: Fjöldi hluta

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: Number of columns
is: Fjöldi dálka

en: Create
is: Stofna

en: Module
is: Eining

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Location
is: Staðsetning

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Authored by
is: Höfundur

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Publishing options
is: Útgáfustillingar

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Revision
is: Útgáfa

en: Default options
is: Sjálfgildir valmöguleikar

en: Apply
is: Virkja

en: About
is: Um

en: - Select -
is: - Velja -

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða
