VisualN (8.x-1.0-alpha18) - en to si translation catalogue (13 entries)

en: delete
si: මකාදැමීම

en: Delete
si: මකාදමන්න

en: Submit
si: ඉදිරිපත් කරන්න

en: Operations
si: මෙහෙයුම්

en: Actions
si: ක්‍රියාදාම

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: Description
si: විස්තරය

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Name
si: නම

en: edit
si: සංස්‌කරණය

en: Label
si: ලේබලය

en: Configuration
si: හැඩගැස්‌වීම

en: Items per page
si: පිටුවක දිස්‌වන ඒකක
