VisualN (8.x-1.0-alpha19) - en to am translation catalogue (24 entries)

en: delete
am: ሰርዝ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: yes
am: አዎ

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Label
am: መሰየሚያ

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: Custom
am: ብጁ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Publishing options
am: የህትመት አማራጮች

en: Create new revision
am: አዲስ ክለሳ ፍጠር

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Bundle
am: ቅርቅብ
