VisualN (8.x-1.0-alpha19) - en to gu translation catalogue (36 entries)

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: yes
gu: હા

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: None
gu: એકે નહિ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Center
gu: કેન્દ્ર

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Create
gu: બનાવો

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: Width
gu: પહોળાઈ

en: Height
gu: ઊંચાઈ

en: Align
gu: હારબંધ ગોઠવવું

en: Left
gu: ડાબે

en: Right
gu: જમણે

en: Reference
gu: સંદર્ભ

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Default options
gu: મૂળભૂત વિકલ્પો

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: About
gu: વિશે

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Bundle
gu: બંડલ

en: Publishing status
gu: પ્રકાશન સ્થિતિ
