VisualN (8.x-1.0-alpha19) - en to ar translation catalogue (67 entries)

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: yes
ar: نعم

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Center
ar: المركز

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: no
ar: لا

en: Created
ar: الإنشاء

en: Number of columns
ar: عدد الأعمدة

en: Create
ar: أنشئ

en: Module
ar: الوحدة

en: Custom
ar: مخصص

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Align
ar: المحاذاة

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Publishing options
ar: خيارات النشر

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Revert
ar: استرجع

en: Open in new window
ar: افتح في نافذة جديدة

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Reference
ar: مرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Default options
ar: الخيارات الافتراضية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Delete all revisions
ar: حذف كافة المراجعات

en: - All -
ar: - الكل -

en: Resource
ar: مصدر

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Default fetcher
ar: الجالب الافتراضي

en: Include file in display
ar: تضمين الملف في العرض

en: The description may be used as the label of the link to the file.
ar: يمكن استخدام الوصف كتسمية لرابط الملف.

en: No defined styles
ar: لا توجد أشكال معرفة

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة
