VisualN (8.x-1.0-alpha19) - en to nn translation catalogue (36 entries)

en: delete
nn: slett

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: yes
nn: ja

en: Actions
nn: Handlingar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Edit
nn: Rediger

en: None
nn: Ingen

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Weight
nn: Vekt

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Field
nn: Felt

en: Label
nn: Etikett

en: View
nn: Sjå på

en: no
nn: nei

en: Created
nn: Laga

en: Create
nn: Lag

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Revisions
nn: Utgåver

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Configuration
nn: Oppsett

en: Publishing options
nn: Publiseringsval

en: Create new revision
nn: Lag ny utgåve

en: Revisions for %title
nn: Utgåver av %title

en: Revision
nn: Utgåve

en: Revision of %title from %date
nn: Utgåve av %title frå %date

en: Apply
nn: Bruk

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: - All -
nn: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
nn: Sidehistorikk frå %date
