VisualN Libraries (8.x-1.0-alpha4) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Add item
de: Eintrag hinzufügen

en: Base
de: Basis

en: Override
de: Übersteuern

en: About
de: Über

en: Library name
de: Name der Bibliothek

en: There are no items yet.
de: Es gibt noch keine Artikel.

en: A description for the menu entry
de: Eine Beschreibung des Menüeintrags

en: Libraries settings
de: Bibliotheken-Einstellungen
