VisualN Libraries (8.x-1.0-alpha5) - en to ast translation catalogue (5 entries)

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Version
ast: Versión

en: Settings
ast: Preferencies

en: Label
ast: Etiqueta

en: Add item
ast: Amestar elementu
