VisualN Libraries (8.x-1.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Add item
fr: Ajouter un élément

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Demo
fr: Démo

en: Override
fr: Supplanter

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Library dependencies
fr: Dépendances de la bibliothèque

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
