Vivus.js (1.0.2) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Administration
it: Amministrazione

en: Advanced options
it: Opzioni avanzate

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Label
it: Etichetta

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: Updated
it: Aggiornato

en: Options
it: Opzioni

en: Filter
it: Filtra

en: Start
it: Inizio

en: Loop
it: Iterazione

en: Not installed
it: Non installato

en: Duration
it: Durata

en: Switch
it: Cambia

en: Manual
it: Manuale

en: Selector
it: Selettore

en: Installed
it: Installato

en: Duplicate
it: Duplicata

en: Default options
it: Opzioni predefinite

en: Usage
it: Utilizzo

en: Or
it: O

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: Add more
it: Aggiungi

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: All pages except those listed
it: Tutte le pagine eccetto quelle elencate

en: Only the listed pages
it: Solo le pagine elencate
