Visual Layout Suite (VLSuite) (1.0.0-alpha12) - en to ja translation catalogue (61 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: More
ja: 続き

en: Reset
ja: リセット

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Center
ja: 中央

en: Default
ja: デフォルト

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Icon
ja: アイコン

en: Section
ja: セクション

en: Text
ja: テキスト

en: Layout
ja: レイアウト

en: Options
ja: オプション

en: All
ja: すべて

en: Block
ja: ブロック

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Warning
ja: 警告

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Medium
ja: 中程度

en: Desc
ja: 降順

en: Border
ja: ボーダー

en: Start
ja: 開始

en: End
ja: 終了

en: Background color
ja: 背景色

en: Text color
ja: テキストの色

en: Class
ja: クラス

en: Button
ja: ボタン

en: Position
ja: ポジション

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Basics
ja: 基本

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: White
ja: 白

en: New
ja: 新

en: Top left
ja: 左上

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Apply
ja: 適用

en: Transparent
ja: 透過

en: Values
ja: 値

en: Identifier
ja: 識別子

en: Layout settings
ja: レイアウトの設定

en: Button size
ja: ボタンサイズ

en: Live preview
ja: ライブプレビュー

en: Top center
ja: トップ 中央

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Asc
ja: 昇順

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Modal width
ja: モーダルの幅

en: Modal height
ja: モーダルの高さ

en: Items per block
ja: ブロックごとの項目

en: Lists (Views)
ja: リスト (Views)

en: Muted
ja: ミュート

en: View block
ja: ブロックを表示

en: Recent content.
ja: 最近のコンテンツ。

en: Remote video
ja: 外部の動画

en: Inline block
ja: インラインブロック

en: Block revision ID
ja: ブロックのリビジョンID

en: Column widths
ja: カラム幅
