Visual Layout Suite (VLSuite) (1.0.0-alpha8) - en to kn translation catalogue (47 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: More
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Large
kn: ದೊಡ್ಡದಾದ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Section
kn: ವಿಭಾಗ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Utilities
kn: ಸವಲತ್ತುಗಳು

en: Success
kn: ಯಶಸ್ವಿಯಾಗಿದೆ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Border
kn: ಅಂಚು

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Text color
kn: ಪಠ್ಯ ಬಣ್ಣ

en: Class
kn: ವರ್ಗ

en: Button
kn: ಗುಂಡಿ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: White
kn: ಶ್ವೇತ

en: New
kn: ಹೊಸ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Values
kn: ಮೌಲ್ಯಗಳು

en: Shadow
kn: ನೆರಳು

en: Identifier
kn: ಗುರುತುಗಾರ

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: 25%
kn: ೨೫%

en: 100%
kn: ೧೦೦%

en: 50%
kn: ೫೦%

en: 75%
kn: ೭೫%
