Visual Layout Suite (VLSuite) (1.0.0-alpha8) - en to uk translation catalogue (75 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: More
uk: Ще

en: Reset
uk: Скинути

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Center
uk: По центру

en: Default
uk: Базово

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Icon
uk: Іконка

en: Section
uk: Розділ

en: Text
uk: Текст

en: Layout
uk: Макет

en: Options
uk: Опції

en: All
uk: Все

en: Block
uk: Блок

en: Utilities
uk: Утиліти

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Success
uk: Успіх

en: Warning
uk: Попередження

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Medium
uk: Середній

en: Desc
uk: Спад

en: Border
uk: Рамка

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: Background color
uk: Колір тла

en: Text color
uk: Колір тексту

en: Class
uk: Клас

en: Button
uk: Кнопка

en: Position
uk: Позиція

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Basics
uk: Основні

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Info
uk: Інформація

en: White
uk: Білий

en: New
uk: Нові

en: Top left
uk: Верхній лівий

en: Webform
uk: Вебформа

en: Apply
uk: Застосувати

en: Transparent
uk: Прозорий

en: Values
uk: Значення

en: Shadow
uk: Тінь

en: Identifier
uk: Ідентифікатор

en: Layout settings
uk: Налаштування макету

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Button size
uk: Розмір кнопки

en: Light
uk: Світла

en: Primary
uk: Основні

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Live preview
uk: "Живий" попередній перегляд

en: Circle
uk: Коло

en: 25%
uk: 25

en: Top center
uk: У центрі зверху

en: Block field
uk: Поле з блоком

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: Dark
uk: Темний

en: Auto resize
uk: Автоматична зміна розміру

en: Asc
uk: Зрост

en: Background opacity
uk: Прозорість тла

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Rounded
uk: Округленість

en: Items per block
uk: Елементів на блок

en: Lists (Views)
uk: Списки (Види)

en: Muted
uk: Приглушено

en: View block
uk: Блок виду

en: Recent content.
uk: Останні матеріали.

en: Remote video
uk: Віддалене відео

en: Inline block
uk: Вбудований блок

en: Block revision ID
uk: ID редакції блоку

en: Serialized block
uk: Серіалізований блок

en: Column widths
uk: Ширина колонок
