Visual Layout Suite (VLSuite) (1.0.1) - en to pl translation catalogue (69 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: More
pl: Więcej

en: Reset
pl: Resetuj

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Default
pl: Domyślny

en: Small
pl: Małe

en: Large
pl: Duże

en: Icon
pl: Ikona

en: Section
pl: Sekcja

en: Text
pl: Tekst

en: Layout
pl: Układ

en: Options
pl: Opcje

en: All
pl: Wszystko

en: Block
pl: Blok

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Success
pl: Sukces

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Medium
pl: Średnie

en: Desc
pl: Malejąco

en: Border
pl: Obramowanie

en: Start
pl: Początek

en: End
pl: Koniec

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Class
pl: Klasa

en: Button
pl: Przycisk

en: Position
pl: Pozycja

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Basics
pl: Ogólne

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Info
pl: Informacja

en: White
pl: Biały

en: New
pl: Nowy

en: Top left
pl: Lewy górny róg

en: Webform
pl: Formularz

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Transparent
pl: Przeźroczysty

en: Values
pl: Wartości

en: Shadow
pl: Cień

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: Layout settings
pl: Ustawienia widoku

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Light
pl: Jasny

en: Primary
pl: Główny

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Live preview
pl: Podgląd

en: Top center
pl: Górny środek

en: Block field
pl: Pole bloku

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Dark
pl: Ciemny

en: Auto resize
pl: Autodopasowanie

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Items per block
pl: Liczba elementów w bloku

en: Lists (Views)
pl: Listy (Widoki)

en: Muted
pl: Wyciszone

en: View block
pl: Blok widoku

en: Recent content.
pl: Ostatnio dodana zawartość.

en: Remote video
pl: Zdalne wideo

en: Inline block
pl: Wbudowany blok

en: Block revision ID
pl: ID wersji bloku

en: Serialized block
pl: Zserializowany blok

en: Column widths
pl: Szerokość kolumn
