Visual Layout Suite (VLSuite) (1.1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (63 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Item
fa: آیتم

en: More
fa: بیشتر

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Field
fa: فیلد

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Icon
fa: شمایل

en: Section
fa: بخش

en: Text
fa: متن

en: Layout
fa: آرایش

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Block
fa: بلوک

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Success
fa: موفقیت

en: Warning
fa: هشدار

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Medium
fa: متوسط

en: Media
fa: رسانه

en: Desc
fa: نزولی

en: Border
fa: حاشیه

en: Start
fa: شروع

en: End
fa: پایان

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Appearance
fa: ظاهر

en: Class
fa: کلاس

en: String
fa: رشته

en: Button
fa: دکمه

en: Rows
fa: ردیف‌ها

en: Position
fa: موقعیت

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Info
fa: اطلاعات

en: White
fa: سفید

en: New
fa: جدید

en: Top left
fa: بالا چپ

en: Webform
fa: فرم ساز

en: Apply
fa: تایید

en: Autoplay
fa: پخش خودکار

en: Values
fa: مقادیر

en: Identifier
fa: شناسه

en: Layout settings
fa: تنظیمات آرایش

en: Translate
fa: ترجمه

en: Button size
fa: اندازه کلید

en: Light
fa: روشن

en: Primary
fa: اصلی

en: Live preview
fa: پیش‌نمایش زنده

en: - All -
fa: - همه -

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Dark
fa: تاریک

en: Asc
fa: صعودی
