Visual Layout Suite (VLSuite) (1.1.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (72 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: More
pt: Mais

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Link
pt: Ligação

en: Image
pt: Imagem

en: Center
pt: Centrar

en: Default
pt: Por defeito

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Icon
pt: Ícone

en: Section
pt: Secção

en: Text
pt: Texto

en: Options
pt: Opções

en: All
pt: Todos

en: Active
pt: Ativo

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Success
pt: Sucesso

en: Warning
pt: Aviso

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Medium
pt: Médio

en: Border
pt: Borda

en: Start
pt: Iniciar

en: End
pt: Fim

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Navigation
pt: Navegação

en: Appearance
pt: Aparência

en: Class
pt: Classe

en: String
pt: Expressão

en: Button
pt: Botão

en: Rows
pt: Linhas

en: Position
pt: Posição

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Info
pt: Informações

en: White
pt: Branco

en: New
pt: Novo

en: Top left
pt: Superior esquerdo

en: Webform
pt: Formulário

en: Apply
pt: Aplicar

en: Transparent
pt: Transparente

en: Autoplay
pt: Início automático

en: Values
pt: Valores

en: Identifier
pt: Identificador

en: Layout settings
pt: Definições da disposição

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Translate
pt: Traduzir

en: Ratio
pt: Proporção

en: Button size
pt: Tamanho do botão

en: Primary
pt: Primário

en: Secondary
pt: Secundário

en: Live preview
pt: Pré-visualização

en: - All -
pt: - Todos -

en: Pagination
pt: Paginação

en: Top center
pt: Centro superior

en: Block field
pt: Campo de bloco

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Auto resize
pt: Auto redimensionar

en: Items per block
pt: Itens por bloco

en: Lists (Views)
pt: Listas (Views)

en: Muted
pt: Silenciado

en: View block
pt: Visualizar bloco

en: Recent content.
pt: Conteúdo recente.

en: Remote video
pt: Vídeo remoto

en: Inline block
pt: Bloco em linha

en: Block revision ID
pt: ID de revisão do bloco

en: Serialized block
pt: Bloco serializado

en: Column widths
pt: Larguras de coluna
