Visual Layout Suite (VLSuite) (1.1.0-alpha5) - en to hr translation catalogue (48 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Item
hr: stavka

en: More
hr: Više

en: Date
hr: Datum

en: Reset
hr: Poništi

en: Link
hr: Poveznica

en: Image
hr: Slika

en: Center
hr: Centar

en: Field
hr: Polje

en: Default
hr: Zadano

en: Small
hr: Mala

en: Large
hr: Velika

en: Icon
hr: Ikona

en: Section
hr: Sekcija

en: Text
hr: Tekst

en: Options
hr: Opcije

en: All
hr: Svi

en: Active
hr: Aktivno

en: Block
hr: Blok

en: Inline
hr: U istom redu

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Advanced
hr: Napredno

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Medium
hr: Srednji

en: Media
hr: Mediji

en: Desc
hr: Silazno

en: Start
hr: Početak

en: End
hr: Svršetak

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Text color
hr: Boja teksta

en: Navigation
hr: Navigacija

en: Appearance
hr: Izgled

en: String
hr: Struna

en: Button
hr: Gumb

en: Rows
hr: Redovi

en: Position
hr: Pozicija

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desni

en: Top left
hr: Vrh lijevo

en: Apply
hr: Primjeni

en: Layout settings
hr: Postavke prikaza

en: Translate
hr: Prevedi

en: Top center
hr: Vrh sredina

en: Asc
hr: Uzlazno
