Visual Layout Suite (VLSuite) (1.1.0-rc2) - en to da translation catalogue (72 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Item
da: Element

en: More
da: Mere

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Center
da: Centreret

en: Field
da: Felt

en: Default
da: Standard

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Icon
da: Ikon

en: Section
da: Sektion

en: Text
da: Tekst

en: Options
da: Valg

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Block
da: Blok

en: Inline
da: Integreret

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Success
da: Succes

en: Warning
da: Advarsel

en: Advanced
da: Avanceret

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: Desc
da: Faldende

en: Border
da: Ramme

en: End
da: Slut

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Appearance
da: Udseende

en: Class
da: Klasse

en: String
da: Tekst

en: Button
da: Knap

en: Rows
da: Rækker

en: Position
da: Placering

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: White
da: Hvid

en: New
da: Ny

en: Top left
da: Øverst til venstre

en: Webform
da: Webformular

en: Apply
da: Udfør

en: Transparent
da: Gennemsigtig

en: Values
da: Værdier

en: Identifier
da: Identifikator

en: Layout settings
da: Layoutindstillinger

en: Paragraph
da: Afsnit

en: Translate
da: Oversæt

en: Button size
da: Knap størrelse

en: Light
da: Lyst

en: Primary
da: Primær

en: Secondary
da: Sekundær

en: Live preview
da: Live gennemsyn

en: - All -
da: - Alle -

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Top center
da: Top midt

en: Dark
da: Mørkt

en: Auto resize
da: Automatisk ændring af størrelse

en: Asc
da: Stigende

en: Between
da: Mellem

en: Items per block
da: Elementer pr. blok

en: Lists (Views)
da: Lister (Views)

en: Muted
da: Dæmpet

en: View block
da: Vis blok

en: Recent content.
da: Seneste indhold.

en: Inline block
da: Indlejret blok

en: Block revision ID
da: Blok versions-ID

en: Serialized block
da: Serialiseret blok

en: Column widths
da: Kolonnebredder
