Visual Layout Suite (VLSuite) (1.1.0-rc3) - en to mr translation catalogue (29 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: More
mr: अधिक

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Center
mr: मध्य

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Small
mr: लहान

en: Large
mr: मोठे

en: Text
mr: अक्षर

en: Layout
mr: मांडणी

en: Options
mr: विकल्प

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Block
mr: भाग

en: Inline
mr: आतील

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Text color
mr: अक्षराचा रंग

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Appearance
mr: दृश्य स्वरूप

en: String
mr: संज्ञा

en: Position
mr: स्थान

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Top left
mr: वरील डावे

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती

en: Lists (Views)
mr: याद्या (व्ह्यूज)
