Visual Layout Suite (VLSuite) (1.1.1) - en to it translation catalogue (65 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Item
it: Elemento

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: Field
it: Campo

en: Default
it: Predefinito

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Icon
it: Icona

en: Section
it: Sezione

en: Text
it: Testo

en: Options
it: Opzioni

en: Active
it: Attivo

en: Block
it: Blocco

en: Inline
it: In linea

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Success
it: Riuscito

en: Warning
it: Avviso

en: Advanced
it: Avanzate

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Medium
it: Medio

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: Background color
it: Colore dello sfondo

en: Text color
it: Colore del testo

en: Navigation
it: Navigazione

en: Appearance
it: Aspetto

en: Class
it: Classe

en: String
it: Testo

en: Button
it: Pulsante

en: Rows
it: Righe

en: Position
it: Posizione

en: Attachments
it: Allegati

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Info
it: Informazioni

en: White
it: Bianco

en: New
it: Nuovo

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Transparent
it: Trasparente

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Values
it: Valori

en: Identifier
it: Identificativo

en: Layout settings
it: Impostazioni del layout

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Translate
it: Traduci

en: Button size
it: Dimensione pulsante

en: Light
it: Chiaro

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Live preview
it: Anteprima in diretta

en: - All -
it: - Tutto -

en: Pagination
it: Paginazione

en: Top center
it: Centro in alto

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Dark
it: Scuro

en: Auto resize
it: Ridimensiona automaticamente

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Items per block
it: Elementi per blocco

en: View block
it: Blocco vista
