Visual Layout Suite (VLSuite) (1.1.3) - en to tr translation catalogue (71 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Item
tr: Öğe

en: Remove
tr: Kaldır

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Center
tr: Merkez

en: Field
tr: Alan

en: Default
tr: Varsayılan

en: Top
tr: En üst

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Icon
tr: Simge

en: Section
tr: Bölüm

en: Text
tr: Metin

en: Options
tr: Seçenekler

en: Active
tr: Etkin

en: Block
tr: Blok

en: Bottom
tr: Alt

en: Inline
tr: Satır içi

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Warning
tr: Uyarı

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Medium
tr: Orta

en: Media
tr: Medya

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Bitiş

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Class
tr: Sınıf

en: String
tr: Dize

en: Button
tr: Düğme

en: Rows
tr: Satırlar

en: Position
tr: Konum

en: Attachments
tr: Ekler

en: First
tr: Birinci

en: Second
tr: Saniye

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Info
tr: Bilgi

en: White
tr: Beyaz

en: New
tr: Yeni

en: Top left
tr: Üst sol

en: Transparent
tr: Şeffaf

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Values
tr: Değerler

en: Identifier
tr: Tanımlayıcı

en: Layout settings
tr: Yerleşim ayarları

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Translate
tr: Çevir

en: Infinite
tr: Sınırsız

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: Live preview
tr: Canlı önizleme

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Top center
tr: Üst orta

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Items per block
tr: Blok başına öğe sayısı

en: Muted
tr: Sessiz

en: View block
tr: Bloğu görüntüle

en: Remote video
tr: Uzak video

en: Block revision ID
tr: Blok sürüm kimliği

en: Column widths
tr: Sütun genişlikleri
