Visual Layout Suite (VLSuite) (2.3.0) - en to gl translation catalogue (79 entries)

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Item
gl: Elemento

en: Remove
gl: Quitar

en: More
gl: Máis

en: File
gl: Ficheiro

en: Date
gl: Data

en: Reset
gl: Reiniciar

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Link
gl: Ligazón

en: Image
gl: Imaxe

en: Center
gl: Centrar

en: Field
gl: Campo

en: Default
gl: Predeterminado

en: Top
gl: Superior

en: Small
gl: Pequeno

en: Large
gl: Grande

en: Icon
gl: Icona

en: Section
gl: Sección

en: Text
gl: Texto

en: Layout
gl: Disposición

en: Options
gl: Opcións

en: All
gl: Todo

en: Active
gl: Activo

en: Block
gl: Bloque

en: Bottom
gl: Botón

en: Inline
gl: En liña

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Warning
gl: Alerta

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Medium
gl: Medio

en: Media
gl: Medios

en: Start
gl: Comezo

en: End
gl: Fin

en: Loop
gl: Bucle

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: Text color
gl: Cor do texto

en: Navigation
gl: Navegación

en: Appearance
gl: Apariencia

en: Class
gl: Clase

en: String
gl: Cadea

en: Button
gl: Botón

en: Rows
gl: Filas

en: Position
gl: Posición

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Attachments
gl: Adxuntos

en: First
gl: Primeiro

en: Second
gl: Segundo

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Info
gl: Información

en: White
gl: Branco

en: Duplicate
gl: Duplicar

en: Slider
gl: Deslizador

en: New
gl: Novo

en: Top left
gl: Arriba á esquerda

en: Webform
gl: Formulario web

en: Apply
gl: Aplicar

en: Transparent
gl: Transparente

en: Autoplay
gl: Reproducción automática

en: Values
gl: Valores

en: Identifier
gl: Identificador

en: Paragraph
gl: Parágrafo

en: Translate
gl: Traducir

en: Button size
gl: Tamaño do botón

en: Primary
gl: Primario

en: Secondary
gl: Secundario

en: Live preview
gl: Vista previa

en: - All -
gl: - Todo -

en: Pagination
gl: Paxinación

en: Top center
gl: Arriba centrado

en: View mode
gl: Modo de vista

en: Dark
gl: Escuro

en: Auto resize
gl: Adaptación automática

en: Items per block
gl: Elementos por bloque

en: Lists (Views)
gl: Listas (Vistas)

en: Inline block
gl: Bloque en liña
