Visual Layout Suite (VLSuite) (2.3.0) - en to jv translation catalogue (39 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Remove
jv: Buwang

en: More
jv: Lengkapé

en: File
jv: Berkas

en: Date
jv: Tanggal

en: Reset
jv: Baléknā

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Default
jv: Gawan

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Small
jv: Cilik

en: Large
jv: Gedhe

en: Icon
jv: Ikon

en: Text
jv: Teks

en: Options
jv: Opsi

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Block
jv: Blok

en: Bottom
jv: Ngisor

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Warning
jv: Weling

en: Advanced
jv: Mahir

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: Medium
jv: Sedheng

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Background color
jv: Warna Background

en: Text color
jv: Warna tèks

en: Navigation
jv: Navigasi

en: Appearance
jv: Pakeliran

en: String
jv: Tembung

en: Rows
jv: Baris

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Translate
jv: Terjemahna

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Asc
jv: Urut Maju
