Visual Layout Suite (VLSuite) (2.3.1) - en to km translation catalogue (41 entries)

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Body
km: តួ

en: Item
km: ធាតុ

en: Remove
km: យកចេញ

en: More
km: បន្ថែម

en: File
km: ឯកសារ

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: - None -
km: - គ្មាន -

en: Link
km: តំណ

en: Image
km: រូប​ភាព

en: Center
km: កណ្តាល

en: Field
km: វាល

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Top
km: កំពូល

en: Small
km: តូច

en: Large
km: ធំ

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Options
km: ជម្រើស

en: All
km: ទាំងអស់

en: Active
km: សកម្ម

en: Block
km: ប្លុក

en: Bottom
km: បាត

en: Inline
km: ក្នុង​តួ

en: Promoted to front page
km: ផ្សាយ​ទៅ​ទំព័រ​មុខ

en: Warning
km: ការ​ព្រមាន

en: Width
km: ទទឹង

en: Height
km: កម្ពស់

en: Medium
km: មធ្យម

en: Media
km: មេឌៀ

en: Background color
km: ពណ៌​ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ

en: Text color
km: ពណ៌​អត្ថបទ

en: Navigation
km: ការ​រុករក

en: Appearance
km: រូប​រាង

en: String
km: ខ្សែអក្សរ

en: Rows
km: ជួរ​ដេក

en: Attachments
km: ឯកសារ​ភ្ជាប់​

en: Left
km: ឆ្វេង

en: Right
km: ស្តាំ

en: Info
km: ព័ត៌មាន

en: Translate
km: បកប្រែ​
