Visual Layout Suite (VLSuite) (2.3.2) - en to ar translation catalogue (57 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Item
ar: عنصر

en: Remove
ar: حذف

en: File
ar: ملف

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Field
ar: الحقل

en: Default
ar: الافتراضي

en: Top
ar: الأعلى

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Icon
ar: أيقونة

en: Text
ar: نص

en: Layout
ar: التنسيق

en: Options
ar: الخيارات

en: Active
ar: نشط

en: Block
ar: الصندوق

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Inline
ar: داخل المحتوى

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Warning
ar: تحذير

en: Advanced
ar: متقدم

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Medium
ar: متوسط

en: Media
ar: ميديا

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: Loop
ar: حلقة

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Text color
ar: لون النص

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Appearance
ar: المظهر

en: String
ar: المقطع

en: Button
ar: زر

en: Rows
ar: صفوف

en: Position
ar: الوضع

en: Attachments
ar: المرفقات

en: Second
ar: الثانية

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Info
ar: معلومات

en: White
ar: أبيض

en: New
ar: جديد

en: Top left
ar: أعلى اليسار

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: Values
ar: قيم

en: Identifier
ar: المعرف

en: Layout settings
ar: إعداد النسق

en: Translate
ar: ترجمة

en: - All -
ar: - الكل -

en: View mode
ar: نمط المشاهدة
