Voting Rules D8 (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Date
id: Tanggal

en: User
id: Pengguna

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Comment
id: Komentar

en: Vote
id: Pilih

en: Function
id: Fungsi

en: Entity
id: Entitas

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Value type
id: Tipe nilai

en: The unique ID of the user account.
id: ID unik dari akun pengguna.

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Data value
id: Nilai Data
