Voting Rules D8 (8.x-1.1) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Value
hi: मान

en: Tag
hi: अंकितक

en: Date
hi: तारीख

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Node
hi: नोड

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Vote
hi: मतदान करें

en: Rules
hi: नियम

en: Entity
hi: इकाई

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी
