Voting Rules D8 (8.x-1.3) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Value
oc: Valor

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Date
oc: Data

en: User
oc: Utilizaire

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Node
oc: Nosèl

en: Comment
oc: Comentari

en: Vote
oc: Votar

en: Function
oc: Foncion

en: Rules
oc: Règlas

en: equals
oc: egala

en: Entity
oc: Entitat

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Value type
oc: Tipe de valor

en: The unique ID of the user account.
oc: L'identificant unic (ID) del compte d'utilizaire.

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: The comparison operator.
oc: L'operator de comparason.

en: Data value
oc: Valor de la donada

en: The value to compare the data with.
oc: La valor a comparer amb la donada.

en: is lower than
oc: est inferior a
