Voting API (8.x-3.0-beta2) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: all
id: semua

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Vote
id: Pilih

en: Average
id: Purata

en: Count
id: Jumlah

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: General
id: Umum

en: Votes
id: Suara

en: Function
id: Fungsi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Apply
id: Terapkan

en: Usage
id: Penggunaan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: Sum
id: Jumlah

en: Value type
id: Tipe nilai

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: Vote count
id: Jumlah suara

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
id: Nama mesin yang tidak terbaca. Masukkan nama selain %invalid.

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Asc
id: Urutan turun
