Voting API (8.x-3.0-beta2) - en to ja translation catalogue (48 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: all
ja: すべて

en: Tag
ja: タグ

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Voting
ja: 投票

en: Vote
ja: 投票

en: Average
ja: 平均

en: Count
ja: カウント

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Id
ja: ID

en: Desc
ja: 降順

en: General
ja: 全般

en: Votes
ja: 投票

en: Function
ja: 機能

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Apply
ja: 適用

en: Usage
ja: 使用方法

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Uses
ja: 機能

en: Sum
ja: 合計

en: Value type
ja: 値のタイプ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: Vote count
ja: 得票数

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ja: システム内部名称が不正です。%invalid 以外の名称を入力してください。

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻
