Voting API (8.x-3.0-beta2) - en to ku translation catalogue (27 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Value
ku: نرخ

en: Type
ku: جۆر

en: List
ku: لیستە

en: Description
ku: دەربارە

en: Tag
ku: تاگ

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: View
ku: پیشاندان

en: Timestamp
ku: کات مۆر

en: User ID
ku: ID ی بەکارهێنەر

en: Created
ku: درووستکراوە

en: All
ku: هەموو

en: Vote
ku: ده‌نگدان

en: Count
ku: ژمارە

en: Authored by
ku: بڵاوکراوەتەوە لەلایەن

en: General
ku: گشتی

en: Votes
ku: ده‌نگ

en: Function
ku: فرمان

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: About
ku: دەربارە

en: Uses
ku: بەکاردەهێنێت

en: Vote count
ku: ژمارەی دەنگدان
