Voting API (8.x-3.0-beta3) - en to oc translation catalogue (41 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Vote
oc: Votar

en: Average
oc: Mejana

en: Count
oc: Descompte

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Votes
oc: Vòtes

en: Function
oc: Foncion

en: Sort by
oc: Triar per

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Apply
oc: Aplicar

en: Usage
oc: Utilizacion

en: Offset
oc: Decalatge

en: About
oc: A prepaus

en: Uses
oc: Usatges

en: Sum
oc: Somme

en: Value type
oc: Tipe de valor

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Vote count
oc: Recompte de vòtes

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
oc: Nom legible-per-la-maquina invalid. Picatz un nom diferent a %invalid.

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Master
oc: Maître
