Voting API (8.x-3.0-beta4) - en to ast translation catalogue (19 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Value
ast: Valor

en: Type
ast: Triba

en: List
ast: Llista

en: Description
ast: Descripción

en: Edit
ast: Editar

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: View
ast: Vista

en: Timestamp
ast: Data/Hora

en: User ID
ast: ID del usuariu

en: Created
ast: Fechu

en: Count
ast: Cuenta

en: Authored by
ast: Fechu por

en: General
ast: Xeneral

en: Votes
ast: Votos

en: Function
ast: Función
