Voting API (8.x-3.0-beta5) - en to da translation catalogue (51 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Value
da: Værdi

en: List
da: Vis

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: User ID
da: Bruger ID

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Voting
da: Bedømmelse

en: Vote
da: Stem

en: Average
da: Gennemsnit

en: Count
da: Antal

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Desc
da: Faldende

en: General
da: Generelt

en: Votes
da: Stemmer

en: Function
da: Funktion

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Default value
da: Standardværdi

en: Apply
da: Udfør

en: Vote tallying
da: Optælling af stemmer

en: On high-traffic sites, administrators can use this setting to postpone the calculation of vote results.
da: På sites med høj trafik kan administratorer bruge denne indstilling til at udskyde optællingen af afstemningsresultater.

en: Tally results whenever a vote is cast
da: Optæl stemmer hver gang der afgives en stemme

en: Tally results at cron-time
da: Optæl stemmer når cron køres

en: Usage
da: Brug

en: Offset
da: Forskydning

en: About
da: Om

en: Uses
da: Bruger

en: Value type
da: Værditype

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: Vote count
da: Stemmer

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Anonymous vote rollover
da: Pause for anonyme stemmer

en: The amount of time that must pass before two anonymous votes from the same computer are considered unique. Setting this to 'never' will eliminate most double-voting, but will make it impossible for multiple anonymous on the same computer (like internet cafe customers) from casting votes.
da: Hvor lang tid der skal gå før to anonyme stemmer fra samme computer opfattes som unikke. Vælger du 'aldrig' udelukkes de fleste dobbelt-stemmer, men det vil være umuligt for anonyme brugere, der deler en computer (som f.eks. kunder på en internetcafe), at afgive deres stemmer.

en: Do not tally results automatically: I am using a module that manages its own vote results.
da: Foretag ikke automatisk optælling af stemmer: Jeg bruger et modul som håndterer sine egne afstemningsresultater.

en: Normal vote
da: Normal stemme

en: The default tag for votes on content. If multiple votes with different tags are being cast on a piece of content, consider casting a "summary" vote with this tag as well.
da: Standard-tag for stemmer på indhold. Hvis der afgives flere stemmer med forskellige tags på et stykke indhold bør du overveje også at afgive en resumé-stemme med dette tag.

en: Vote results
da: Afstemningsresultater

en: Rebuilt voting results for @type votes.
da: Afstemningsresultat for @type genopbygget.

en: Flushed vote data for @type entities.
da: Ryddede afstemningsdata for @type entiteter.

en: Asc
da: Stigende

en: Administer Voting API
da: Administrér Voting API
