Voting API (8.x-3.0-beta5) - en to ar translation catalogue (39 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Tag
ar: وسم

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: ID
ar: المعرف ID

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Vote
ar: صوّت

en: Average
ar: متوسط

en: Count
ar: العدد

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Desc
ar: تنازلي

en: General
ar: عام

en: Votes
ar: الأصوات

en: Function
ar: الوظيفة

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: About
ar: حول

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Sum
ar: المجموع

en: - All -
ar: - الكل -

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Vote count
ar: عدد الأصوات

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
