Voting API Reaction (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Submit
da: Indsend

en: Closed
da: Lukket

en: yes
da: ja

en: Remove
da: Fjern

en: Reset
da: Gendan

en: Default
da: Standard

en: Open
da: Åben

en: Icon
da: Ikon

en: no
da: nej

en: Voting
da: Bedømmelse

en: Never
da: Aldrig

en: Field name
da: Feltnavn

en: Current
da: Aktuelle

en: Desc
da: Faldende

en: Hidden
da: Skjult

en: Replace
da: Erstat

en: Anonymous vote rollover
da: Pause for anonyme stemmer

en: The amount of time that must pass before two anonymous votes from the same computer are considered unique. Setting this to 'never' will eliminate most double-voting, but will make it impossible for multiple anonymous on the same computer (like internet cafe customers) from casting votes.
da: Hvor lang tid der skal gå før to anonyme stemmer fra samme computer opfattes som unikke. Vælger du 'aldrig' udelukkes de fleste dobbelt-stemmer, men det vil være umuligt for anonyme brugere, der deler en computer (som f.eks. kunder på en internetcafe), at afgive deres stemmer.

en: Reactions
da: Reaktioner

en: Asc
da: Stigende
