Voting API Reaction (8.x-1.11) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Submit
pt: Enviar

en: Closed
pt: Fechado

en: Reset
pt: Redefinir

en: Weight
pt: Peso

en: Default
pt: Padrão

en: Open
pt: Aberto

en: Voting
pt: Votos

en: Never
pt: Nunca

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Hidden
pt: Oculto

en: Show
pt: Exibir

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Hide
pt: Ocultar

en: Upload a new image
pt: Enviar uma nova imagem

en: The amount of time that must pass before two anonymous votes from the same computer are considered unique. Setting this to 'never' will eliminate most double-voting, but will make it impossible for multiple anonymous on the same computer (like internet cafe customers) from casting votes.
pt: A quantidade de tempo que deve passar antes que dois votos anônimos a partir do mesmo computador sejam considerados únicos. Definir isso como "nunca" irá impedir a maioria de votar duas vezes, mas fará com que seja impossível para usuários anônimos no mesmo computador (como clientes de lan houses) votar.

en: Detection method
pt: Método de detecção

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: HTML element
pt: Elemento HTML

en: Icon class
pt: Classe de ícone
