Voting API Reaction (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Submit
uk: Надіслати

en: Closed
uk: Закрито

en: yes
uk: так

en: Remove
uk: Вилучити

en: Reset
uk: Скинути

en: Default
uk: Базово

en: Open
uk: Відкрито

en: Icon
uk: Іконка

en: Upload
uk: Викласти

en: no
uk: ні

en: Voting
uk: Голосування

en: Never
uk: Ніколи

en: Field name
uk: Назва поля

en: Current
uk: Поточна

en: Desc
uk: Спад

en: Hidden
uk: Приховано

en: Replace
uk: Замінити

en: Anonymous vote rollover
uk: Повторювання анонімних голосувань

en: The amount of time that must pass before two anonymous votes from the same computer are considered unique. Setting this to 'never' will eliminate most double-voting, but will make it impossible for multiple anonymous on the same computer (like internet cafe customers) from casting votes.
uk: Кількість часу, що мине перед тим, як два анонімних голоси з одного комп'ютера вважатимуться різними. Вибір "ніколи" дозволятиме накрутки, але надасть можливість багатьом анонімним користувачам на одному комп'ютері (наприклад, відвідувачам інтернет-кафе) брати участь у голосуваннях.

en: Reactions
uk: Реакції

en: Asc
uk: Зрост

en: @title settings
uk: Налаштування @title
