Voting API Reaction (8.x-1.6) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Submit
hi: जमा करें

en: Closed
hi: बंद

en: yes
hi: हां

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Open
hi: खुला

en: Icon
hi: चिन्ह

en: no
hi: नहीं

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Desc
hi: अवरोही

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य
