Votingapi Widgets (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (17 entries)

en: Closed
nl: Gesloten

en: Default
nl: Standaard

en: never
nl: nooit

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Average
nl: Gemiddeld

en: Count
nl: Aantal

en: Votes
nl: Stemmen

en: About
nl: Over

en: average
nl: gemiddeld

en: Poor
nl: Onvoldoende

en: Styles
nl: Stijlen

en: Anonymous vote rollover
nl: Anonieme stem-rollover

en: The amount of time that must pass before two anonymous votes from the same computer are considered unique. Setting this to 'never' will eliminate most double-voting, but will make it impossible for multiple anonymous on the same computer (like internet cafe customers) from casting votes.
nl: De tijd die moet verstrijken voordat twee anonieme stemmen van dezelfde computer als uniek worden beschouwd. Dit op 'nooit' instellen zal de meeste dubbele stemmen elimineren, maar zal meerdere anonieme stemmen op dezelfde computer (bijvoorbeeld in een internetcafé) niet toestaan.

en: good
nl: goed

en: Registered user vote rollover
nl: Beoordelingen van geregistreerde gebruikers meenemen

en: The amount of time that must pass before two registered user votes from the same user ID are considered unique. Setting this to 'never' will eliminate most double-voting for registered users.
nl: De tijd die moet verstrijken tussen twee geregistreerde beoordelingen van dezelfde gebruikers-ID om als uniek aangemerkt te worden. Het instellen op 'nooit' zal de meeste dubbeltellingen voor geregistreerde gebruikers voorkomen.

en: Readonly
nl: Weergaveveld
