Virtual Patient (1.0.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (32 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Content
cs: Obsah

en: Author
cs: Autor

en: Actions
cs: Akce

en: Description
cs: Popis

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Edit
cs: Upravit

en: Image
cs: Obrázek

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Settings
cs: Nastavení

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: View
cs: Zobrazit

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Paths
cs: Cesty

en: User
cs: Uživatel

en: Options
cs: Možnosti

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Score
cs: Skóre

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Example
cs: Příklad

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Root
cs: Kořen

en: Changed
cs: Změněno

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Subtitle
cs: Podnadpis

en: Preview image
cs: Náhled obrázku

en: Create new
cs: Vytvořit nové

en: Published status
cs: Status zveřejnění
