Virtual Patient (1.0.0-alpha1) - en to el translation catalogue (30 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Author
el: Συντάκτης

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Image
el: Εικόνα

en: Parent
el: Γονέας

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: View
el: Προβολή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Paths
el: Διαδρομές

en: User
el: Χρήστης

en: Options
el: Επιλογές

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Score
el: Βαθμολογία

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Root
el: Ρίζα

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Published status
el: Κατάσταση δημοσίευσης
