Virtual Patient (1.0.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (31 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Content
eu: Edukia

en: Author
eu: Egilea

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Description
eu: Azalpena

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Edit
eu: Editatu

en: Image
eu: Irudia

en: Parent
eu: Gurasoa

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: View
eu: Bista

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: ID
eu: IDa

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Options
eu: Aukerak

en: Created
eu: Sortua

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Published
eu: Argitaratua

en: Example
eu: Adibide

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe

en: Subtitle
eu: Azpi-izenburua

en: Create new
eu: Sortu berria

en: Add translation
eu: Itzulpena erantsi

en: Published status
eu: Argitalpen egoera
