Virtual Patient (1.0.0-alpha2) - en to am translation catalogue (20 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Content
am: ይዞታ

en: Author
am: ደራሲ

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Edit
am: አርትእ

en: Parent
am: ወላጅ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Published
am: የታተመ

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: Subtitle
am: ንዑስ ዓርእስት
