Virtual Patient (1.0.0-alpha2) - en to bs translation catalogue (20 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Delete
bs: Briši

en: Content
bs: Sadržaj

en: Author
bs: Autor

en: Actions
bs: Akcije

en: Description
bs: Opis

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Image
bs: Slika

en: Parent
bs: Roditelj

en: Settings
bs: Postavke

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: View
bs: Pregled

en: User
bs: Korisnik

en: Options
bs: Opcije

en: Created
bs: Kreiran

en: Published
bs: Objavljeno

en: Authored on
bs: Napisano
